neptune

@neptune

etkin 2 hafta 2 gün önce

Amazon Go

https://www.youtube.com/watch?v=NrmMk1Myrxc

Hergün gördüğümüz bir çok şeye "yok artık" diyebiliyoruz. Ve her gördüğümüz ürüne, hizmete aynı ölçüde şaşırabiliyoruz. İşte yine o tarz ürünlerden biri karşınızda: Amazon'un yeni servisi Amazon Go .

Peki nedir bu Amazon Go?

Süpermarketlere gittiğinizde sizi en çok ne bezdirir desek bir çoğunuz kasa kuyruğu der diye düşünüyoruz. İşte Amazon da insanların bu çığlığına kulak vermiş ve yepyeni bir teknoloji üretmiş. Amazon Go ile bu hizmetin uygulamasında bulunan QR kodu okutup Amazon'un marketlerine giriyorsunuz ve marketten istediğiniz ürünü alıp kasa önünde sıra beklemeden, ücret ödemeden çıkıp gidebiliyorsunuz. Nasıl mı? Şöyle ki: Marketin her tarafında ürünleri gören çeşitli sensörler var. Siz hangi ürünü alırsanız alın o ürün sizin Amazon Go uygulamanızda bulunan sepete ekleniyor. Almaktan vazgeçtiğiniz bir ürün mü var? Ürünü reyona bıraktığınız anda o ürün sepetinizden çıkıyor. Amazon buna "Just Walk Out" shopping demiş. Umarız çok yakın zamanda ihtiyacı olan herkesin hizmetine sunulur. 🙂


Inuk Throat Singer (Gırtlak Müzisyeni) Tanya Tagaq

https://www.youtube.com/watch?v=W4EFnt6pbJs

Bugün gözümüze ilginç bir yetenek takıldı. Adı Tanya Tagaq. Tanya Tagaq Inuk asıllı Kanadalı bir Gırtlak Müzisyeni. Kendisi 5 Mayıs 1975 doğumlu. 2002'den bu yana çalışmalarına devam etmekte. Şimdiye kadar 4 stüdyo albümü ve 1 canlı albüm çıkarmış. Albümleri aşağıda sıraladık:

Sinaa (2005)
Auk/Blood (ᐊᐅᒃ) (2008)
Animism (2014)
Retribution (2016)

Anuraaqtuq (2011) (Canlı)

Daha fazla bilgi için: http://www.tanyatagaq.com/


Overwatch Yeni Haritası Oasis Çok Yakında

https://www.youtube.com/watch?v=r6NYlT3NaPE

Overwatch'un yeni haritası Oasis PTR'da test için yayında! Çok yakında oyunda görmeyi umduğumuz Oasis, bir arap ülkesi haritası gibi görünüyor. Hep birlikte bekliyoruz!