in

The Jungle Book

Ormanın Kitabı

The Jungle Book fragmanını görünce gerçekten çok heyecanlandım. Bir çok insanın çocukluğuna arkadaşlık eden kahramanlardan biri Mowgli geri dönüyor. Hem de iMax’li 3D’li falan. 🙂 Film klasik hikayenin yeni versiyonu diyebiliriz. Yetim olan Mowgli ormanda kurtlar, bir ayı ve siyah bir panter tarafından büyütülür. Filmin yönetmeni Iron Man serilerinin de yönetmeni olan Jon Favreau. Filmde Mowgli‘yi Hint asıllı Amerikalı Neel Sethi canlandırıyor.

Yalnız şöyle bir şey dikkatimi çekti. Bizim Cinemaximum adlı sinema tekelimiz filmin adını Orman Çocuğu olarak çevirmiş. Ben ise ismini baştan beri hep Ormanın Kitabı diye biliyordum. (Çocukluğumdan beri) Neyse belki de o kadar önemli bir detay değildir. Yalnız bu kült filmin bir de oyunu vardı ki zamanında NES’lere ve GameBoy’a çıkmıştı onu da anmadan geçemeyeceğim. Ülkemizde bir dönem ucuza satılan çakma NES’lerin ve onların kasetlerinde bulabileceğiniz oyunlardan biriydi The Jungle Book…

The Jungle Book Game NES
The Jungle Book Game NES

Ne günler ama… Arkadaşlarımla değiştirdiğim kasetlerden birinde oynama fırsatı bulduğum Jungle Book o zamanlar en sevdiğim oyunlardan biri olmuştu. Bu oyunu elimde tutabilmek için sanırım arkadaşıma kendi kasetlerimden 2’sini vermiştim. 🙂

Jungle Book NES Cartridge
Jungle Book NES Cartridge

Bir takım nostaljilerden sonra konumuza geri dönelim… Bu kadar konuştum fakat hala filmin çıkış tarihinden bahsetmediğimi farkettim. Mowgli’ye kavuşma tarihimiz Cinemaximum’a göre 15 Nisan. Filmi 3D, ATMOS, Dublajlı, IMAX, MPX formatlarında izleyebilicez. Aşağıya bir de yeni filmin fragmanını ekledim. Gitmeden önce şöyle bir bakalım:

Fragmanda duyduğumuz Kaa’nın sesi de Scarlett Johansson‘a ait bu arada. O zaman şu trailer’ı da ekleyeyim. Buyrunuz efenim:

Filmin afişi de aşağıdaki gibiymiş:

The Jungle Book Poster
The Jungle Book Poster

Uzun lafın kısası bu filmi gidip görelim. Fragmanlardan görebildiğim kadarıyla hayli eğlenceli birşey olacak. O zaman 15 Nisan’da görüşmek üzere.

Neptune.

Peki sizce nasıl olmuş?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

neptune tarafından yazılmıştır

it was 2 hours before neptune.

One Ping

  1. Pingback:

David Bowie Computer

Eski DOSlar – MS-DOS Oyunları

Tindersticks Dinlemeli Bu Aralar