in

Don’t Starve Together Hızlı ve Etkili Başlangıç Rehberi

 

İlk önceliklerimiz, science machine (1 altın, 4 odun, 4 taş), firepit (2 odun, 12 taş) ve crock pot (science machine ile 3 cut stone’a çevrilecek 9 taş, 6 kömür ve 6 twig). Kömür elde etmek için yakınında hiç bir şey bulunmayan (orman yangını çıkarmak istemeyiz) ağaçları meşale ile yakabilirsin. Sonra balta ile indirdiğinde en az bir kömürün olur.

Dont Starve temel kamp
Dont Starve crock potCrock pot’ta 4 yiyecek çeşidini birleştirip açlık, akıl sağlığı ve hp’yi arttırıcı yemekler yapabiliyoruz. Tüm yemek çeşitleri için şöyle güzel bir link de var:
http://dont-starve-game.wikia.com/wiki/Guides/Crock_Pot_Dishes

Örümceklerden elde ettiğin monster meat’lerden en fazla bir adet crock pot’a koy, diğer üç kutuyu da berry ya da havuçla (herhangi bir meyve-sebze olabilir) doldurursan köfte hazırlayabilirsin. Köfteler, temel besin kaynağımız. Seviyoruz köfteyi.

Temel ihtiyaçlarını çözdüğüne göre, daha detay kısımlara gelebiliriz. Science machine aracılığı ile kürek yapıp etrafta gördüğün tüm berry bitkilerini kökten söküp kampının yakınına dikersen devamlı kamp yanında berry kaynağın olacaktır. Diktikten sonra tezeklerle bitkileri canlandırmayı unutma! Odunlarla sandıklar yaparsan çok daha rahat organize olursun. Ayrıca pitchfork yaparsan da robotların olduğu bölgelerdeki halıları robotlardan kaça kaça çalabilirsin.

Tüm bu süreçte sürekli grass, twig, odun ve taş topluyorsun, değil mi? Toplamıyorsan KOŞ VE TOPLA!

Topladıysan devam edelim… Zamanla malzemen olduğunda Alchemy engine da yaparsan (science tab – 4 board, 2 cut stone, 6 altın) yaratabileceğin malzemelerin sayısı çok fazla artacaktır. Örneğin, akıl sağlığını ve hp’ni hızla yükseltmek için çok kullanışlı olan çadır (6 silk, 4 twig ve 3 rope) da alchemy engine ile yapılıyor.

Dont Starve detayli kamp

Her şeyin hazır, rahatın yerinde… Ama inceden üşümeye başladın gibi sanki? Unutma ki 20. Günde kış gelir!

Mevsimlere hazırlık için sonraki sayfaya bekliyorum…

winter-is-coming2

Peki sizce nasıl olmuş?

88 points
Upvote Downvote

Total votes: 412

Upvotes: 250

Upvotes percentage: 60.679612%

Downvotes: 162

Downvotes percentage: 39.320388%

Tindersticks Dinlemeli Bu Aralar

clash-royale-rehber

Clash Royale Oynayanlar Buraya