in

Don’t Starve Together Hızlı ve Etkili Başlangıç Rehberi

 

Beefalo’lar, örümcekler ve domuzlar…

İdeal kamp yeri, beefalo, örümcekler ve domuzlara çok uzak olmayacak bir kenar/köşe alan oluyor. Köşe/kenar, çünkü kurtlar saldırdığında hangi yönden geleceklerini biliriz. Beefalo, çünkü onların tüyüne ve özellikle tezeklerine hep ihtiyacımız olacak. Ayrıca kurtlar geldiğinde beefalo’ların yanına koşuyoruz ve bizim yerimize (etrafta koştururken biz) beefalo’lar kurtları öldürüyor. (Gece kurt saldırılarında yanında mutlaka en az 3 meşale bulundur.)

Örümcekler en önemli kaynaklarımızdan biri. 2 twig ve 6 grass ile survival tab’ından yapabileceğimiz trapler ile örümcek evinin yanına gidiyoruz. Örümceklere asla saldırmamak burada önemli bir nokta, saldırırsanız evden ‘asker örümcekler’ (yeşil renkli olanlar) çıkıyor ve hem zıplayabiliyorlar hem de çok zarar verebiliyorlar.

Örümcek evinin kaç katlı olduğuna dikkat et. Kaç katlı ise, örümce ağı alanına ayak bastığınızda o kadar sayıda siyah örümcek çıkacaktır. Aşağıdaki fotoğrafta üç katlı olduğu için üç trap ile hazırlığımızı yapıyoruz. (Ağ alanının en ucuna trapleri yerleştirin)

Dont Starve orumcek avi

Ağa ayak bastığın anda üç örümcek çıkacaktır, traplerin arkasında sakince beklersen, onlar zaten yakalanacak ve hiç çaba sarf etmeden silk, monster meat ve gland elde edeceksin. Bunlar kampının sürekliliği için olmazsa olmaz malzemeler o yüzden örümcek yuvalarını asla yok etme. Sadece fotoğraftaki gibi üç katlı olanları yok edebilirsin çünkü onlar zamanla örümcek kraliçesi ortaya çıkartıyorlar ve kraliçe yeni bir yuva kurmadan önce baya zarar verebiliyor.

Dont Starve spider queen

Beefalo ve örümceklerin dışında bir de domuzlar vardı kampımızın yakınında. Peki domuzcuklar ne işe yarar? Bu arkadaşlara yemek verirsen (monster meat olur, bayatlamaya başlayan yemekler olur…) seni takip edip sen ne yaparsan onu yapmaya başlarlar. Mesela hızlı bir şekilde odun kesmek için güzel bir çözüm ama çok ağaç kesersen ortaya çıkan treeguard’lara dikkat etmen lazım! (Treeguardların peşini bırakması için pine cone tut çantanda, 8-9 pine cone ekersen sakinleşiyorlar) Ayrıca domuzlara çiçek yedirirsen sana tezek bırakıyorlar, beefaloların azsa çok işe yarayabilir.

Hadi kampı kuralım artık!

Peki sizce nasıl olmuş?

88 points
Upvote Downvote

Total votes: 412

Upvotes: 250

Upvotes percentage: 60.679612%

Downvotes: 162

Downvotes percentage: 39.320388%

Tindersticks Dinlemeli Bu Aralar

clash-royale-rehber

Clash Royale Oynayanlar Buraya