in

Don’t Starve Together Hızlı ve Etkili Başlangıç Rehberi

Bu yazı, Don’t Starve Together’ı oynamak isteyen, ama “lan anında ölüyorum” diyen ya da “sonbahar güzel de diğer mevsimler çok bozuyo” diyen kişilere rehberlik olsun, bunları demiyorsanız ama oynuyorsanız da mevsimler arası geçiş, mevsimlere ön hazırlık olsun diye hazırlandı. Hayatta kalma tüyoları için okumaya devam edin ama önemli bir uyarım var:

 

Dikkat! Bu yazı, oyunla ilgili spoiler içerir!

 

Sevgili Don’t Starve Together sevdalısı, madem bu işe başladık. Hızlı bir giriş yapalım. Tüm oyun özelliklerinin başlangıçta değiştirilmemiş olduğunu varsayarak başlıyoruz…

Oyuna girdin, portalın yanındasın.

Mevsimlerden sonbahar, yani en sevdiğimiz mevsim çünkü bizi zorlayan hiç bir hava şartı yok. Öncelikle çimenli alan bulmak için etrafta koşturmaya başlıyoruz – koştururken bulduğumuz tüm flint, grass ve twigleri toplamamız gerekiyor.

Don't Starve Together - FlintDon't Starve Together - GrassDon't Starve Together - Sapling/twig

Bunlardan 10-15 tane toplayınca yeter diye düşünme sakın, zaten 40’ın altında toplamadan bu yazıyı okumaya bile devam etme! KOŞ! Yolda giderken kayalıklar görürsen onları parçalamak için pickaxe de yap (soldaki menüde en üstteki ‘tool’ tabından) ve taş topla. Topladıysan sakince devam edebiliriz. Yollardan koşarsan çok daha hızlı ilerlediğini fark edeceksindir. Bir flint, 1-2 tane de twig’in olduğu anda balta yap ve odun kesmeye başla. Mümkünse birchnut ağaçlarından büyükçe olanları kes ki, oyunun başında karnını doyurmak için çok işe yarayan birchnutlar düşsün. (Birchnut’ları akşam yakacağın kamp ateşinde pişirip yersin)

Don't Starve Together - Birchnut Ormanı

Akşam olduğunda her saati dolu harcamak için ağaçların ortasına bir yere ateş kur ve sabah olana kadar ateş yanında beklemen gereken iki saatte de odun kesmeye devam et.

Yeteri kadar (min. 40ar) odun, flint, grass, twig, stone topladıysak (stone toplarken aşağıdaki taşlar önceliğin olsun, bunlardan altın da çıkıyor) şimdi beefalo’ları aramaya başlayabiliriz.

Don't Starve Together - Gold Vein - Altın

İdeal kamp yeri ve temel kamp önceliklerimiz için 2. Sayfadan devam ediyoruz…

Peki sizce nasıl olmuş?

88 points
Upvote Downvote

Total votes: 412

Upvotes: 250

Upvotes percentage: 60.679612%

Downvotes: 162

Downvotes percentage: 39.320388%

Tindersticks Dinlemeli Bu Aralar

clash-royale-rehber

Clash Royale Oynayanlar Buraya