,

Barış Abi

Bazı müzikler, bazı müzisyenler sanırım kolay kolay eskimiyor. Bunu Barış Abi için söylemek benim için çok acı bir şey aslında. Neden denecek olursa; kendisi aramızdan çok erken-çok genç ayrıldı. Bu ayrılık olmasaydı belki de daha bizlere verecek birçok şeyi olacak bir değerimizdi Barış Manço.

Bugünlerde sürekli dinliyorum Barış Abi’nin şarkılarını. Çevremdekilere de hatırlatmak istiyorum… Neyse ki bunu yapan tek kişi değilim. Biliyorsunuz Kung fu’nun yeni albümünde de bir Barış Manço parçası mevcut. Hem de öyle pek bilinmeyen bir parça “Eğri Büğrü” … Grubun düzenlemesi de Barış Abi’ye yaraşır olmuş doğrusu. Aşağıda parçayı dinleyebilirsiniz.

Parçanın orijinal Barış Manço kaydı ise:

Kung fu’yu bu çalışma için tekrar kutlayıp konuma geri dönüyorum.

Dediğim gibi bugünlerde bulabildiğim tüm parçalarını tekrar tekrar dinliyorum ve bu parçaların arasında bazı kayıtlar var ki gerçekten de çok önemli çok nadir kayıtlar. Aslında sadece şarkılar da değil; katıldığı programları, yaptığı konuşmaları da dinlemek çok hoş oluyor ki burada da Mançoloji çıkmadan ve aramızdan ayrılmadan 20 saat önce verdiği son röportajını sizlerle paylaşmak istiyorum:

Bu konuşmada da Barış Mançoloji’nin son albümü olacağını söylemiş. Söyleşiyi izlediğinizde de göreceğiniz gibi Barış’ın bu denli enerjik görünüp bu söyleşiden 20 saat sonra aramızdan ayrılması hayli üzücü…

Peki bu yazıyı yazma ihtiyacını neden mi hissettim?

Cevabı çok basit; günümüzde alarm vermekte olan müzik piyasamızın bir zamanlar aslında ne kadar kaliteli olduğunu hatırlatmak istedim. Son olarak benim de belki Barış Abi’den en çok sevdiğim şarkılardan olan Alla Beni Pulla Beni’yi paylaşmak isterim…

Herkese mutlu günler…

Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

neptune tarafından yazılmış

neptune’in profil fotoğrafı

it was 2 hours before neptune.